Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Panel

Wyśniona...wymarzona.... ...sen się spełnia...

offline aagawaa blog budowlany - wyślj wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: BELLA
741394 odwiedzin | wpisów: 242, komentarzy: 1252, obserwuje: 318

Wnętrza BELLI Krzycha

autor: aagawaa blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Krzych był tak mily ,że wyraził zgodę na  udostepnienie  Wam zdjęc jego przepieknie zaaranzowanej Belli.jego Bella jest poszerzona od strony wykusza i od strony garazu po 60cm.Niby nic a popatrzcie jaka ma ogromna kuchnię...

Pozwolenie Krzycha:

"Agawa - oczywiście możesz wstawić nasze zdjęcia, skoro je tutaj umieściliśmy"

Ja się zakochałam w jego wnetrzach...blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanyFragment wypowiedzi Krzycha na jednym takim forum:

"Ściana w kuchni to glazura-trawertyn, podłoga to gres polerowany chyba arizona a schody to Sallux bukowe, koszt 15.350. W wykuszu wysokość okna 205 cm i od podłogi jest 48 cm"..."W salonie mamy panele - orzech brazylijski o gr.10,5mm. Płytki są jedynie w części kuchennej i w wiatrołapie. Na ścianie w salonie jest kamień dekoracyjny /gipsowy-allegro/."mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

i jak??? śliczna Bella prawda???To oczywiscie rzecz gustu ale Mi sie Ona podoba i to baaaardzzo blog budowlany - mojabudowa.pl

Jak utrzymać higiene w kuchni?!

autor: aagawaa blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak utrzymać higienę w kuchni?

Kuchnia, ze względu na swoją funkcjonalność jest miejscem, w którym higiena jest jeszcze ważniejsza niż w innych częściach domu. Często nie tylko przygotowujemy w niej posiłki, ale również je spożywamy. Łatwo tu zatem o zabrudzenia. Zaniedbanie kwestii ich usuwania może mieć konsekwencje nie tylko estetyczne, ale i zdrowotne – stają się bowiem źródłem bakterii. Oto kilka łatwych sposobów na utrzymanie idealnej czystości w kuchni.

Czyszczenie płyt ceramicznych

Usuwanie zanieczyszczeń z płyt ceramicznych jest dość łatwe, pod warunkiem, że nie zostały zapieczone. Zazwyczaj do tego celu niepotrzebny jest detergent, wystarczy wilgotna szmatka. Po środki przeznaczone do czyszczenia płyt ceramicznych lub stali nierdzewnej warto jednak sięgnąć w wypadku kamienia lub śladów po garnkach. Jeśli mamy do czynienia z przypaleniami, możemy je usunąć żyletką, musimy jednak uważać, aby nie porysować płyty. Przypalenia powinny być usuwane od razu, kiedy się jeszcze ciepłe. Ta sama zasada odnosi się do przypalonego cukru lub substancji zawierających cukier. Tego typu zanieczyszczenia pozostawione na dłużej mogą okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do usunięcia!

Czyszczenie powierzchni emaliowanych i stali szlachetnej

W codziennym utrzymaniu higieny tych powierzchni powinien wystarczyć płyn do mycia naczyń. Jeśli chodzi o zabrudzenia z rdzy, świetnie sprawdzi się dziesięcioprocentowy kwasek cytrynowy. W przypadku zabrudzeń po wodzie i silniejszych zanieczyszczeń możemy użyć roztworu środka do czyszczenia stali. Pamiętajmy tez o pielęgnacji elementów stalowych takich jak okucia i zawiasy. Bez smarowania ich wazeliną techniczną (minimum raz w roku) mogą przestać działać prawidłowo.

Czyszczenie powierzchni drewnianych

Powierzchnie z lakierowanego drewna przemywamy ściereczką lekko nasączoną ciepłą wodą z delikatnym detergentem. Jeśli zanieczyszczenia są mocniejsze, użyjmy samego detergentu. Przecierając na sucho powierzchnie na sucho zwróćmy uwagę na kierunek usłojenia – przecierać należy zawsze zgodnie z tym kierunkiem. W wypadku wyjątkowo mocnych zabrudzeń możemy użyć środka do czyszczenia szyb. Najpierw jednak wykonajmy „próbę” – sprawdźmy w mało widocznym miejscu, czy na pewno nie zniszczy drewna.

Czyszczenie powierzchni aluminiowych

Do czyszczenia powierzchni aluminiowych wystarczy ściereczka nasączona wodą, bez konieczności użycia innych środków. Po każdym czyszczeniu warto przetrzeć powierzchnię na sucho. W przeciwnym razie mogą powstać mało estetyczne ślady po wodzie. Jeśli nie uda nam się usunąć zabrudzeń sama wodą, wówczas możemy użyć środka do czyszczenia szyb, bądź do czyszczenia zmywarek.

Czyszczenie blatów i innych powierzchni z tworzywa sztucznego

W wypadku powierzchni z tworzyw sztucznych, najlepiej miękkich ściereczek i łagodnych środków myjących . Detergent powinien być bardziej lub mniej rozwodniony, w zależności od stopnia zanieczyszczenia. Po czyszczeniu powierzchnie te powinny zostać jeszcze raz przemyte czystą wodą i wytarte do sucha. Przy bardzo mocnych zabrudzeniach po raz kolejny sprawdzi się płyn do mycia szyb.

Czyszczenie lodówki

Lodówka powinna być bezwzględnie czyszczona co mniej więcej pół roku. W przeciwnym razie może stać się siedliskiem bakterii. Przed rozpoczęciem czyszczenia pamiętajmy koniecznie o wyłączeniu jej z prądu. Następnie odczekajmy aż się odmrozi i oczyśćmy miękką ścierką i delikatnym środkiem czyszczącym. Przed rozpoczęciem czyszczenia należy usunąć z niej wszystkie półki, znacznie ułatwi nam to pracę.

Czyszczenie piekarnika

Metoda czyszczenia piekarnika zależy w dużej mierze od tego, jak „świeże” są zabrudzenia. Jeśli są nieprzypalone i jeszcze ciepłe, na ogół uniwersalne środki do czyszczenia powinny wystarczyć. W przeciwnym wypadku warto zaopatrzyć się w specjalny środek do czyszczenia piekarników.

Czyszczenie pochłaniacza pary

Czyszcząc pochłaniacz pary nie ograniczajmy się do przemycia obudowy. Pamiętajmy o regularnym myciu filtra – ręcznym lub w zmywarce. Jeśli mamy do czynienia z filtrem wykonanym z włókniny, musimy pamiętać o wymienianiu go w regularnych odstępach czasu. Filtr z węgla aktywowanego, który służy tylko do pochłaniania zapachów, powinien być wymieniany co 3-6 miesięcy.

 Na koniec jeszcze kilka inspiracji kuchennych:

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

i podłoga-ciekawie...?!

mojabudowa.pl - blog budowlany

ERGONOMIA w kuchni -może sie komus przyda :)

autor: aagawaa blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Szperam i szperam za swoja wymarzona kuchnią i czasem natykam ie na super przydatne informacje.Tak pomyslałam ,że dodam taki wpis na swoim blogu może się Komuś z was przydadzą.a może juz macie swoja kuchnię  i podzielicie się ze mna tym co byście zmienili???

 

Podział na strefy – ergonomia w kuchni

Dzięki odpowiednio zaprojektowanej kuchni, możemy zaoszczędzić czas przeznaczony na wykonywane w niej codzienne czynności. Pomogą nam w tym wydzielone strefy. Najczęściej jest ich 5: strefa zapasów, przechowywania, przygotowywania posiłków, zmywania, gotowania i pieczenia. Wymieniona kolejność jest optymalnym układem dla osoby praworęcznej. W przypadku osoby leworęcznej układ powinien być odwrotny.

Ponieważ wszystkie procesy kuchenne zaczynają się od wyjęcia potrzebnych do gotowania produktów, tuż przy drzwiach wejściowych do kuchni powinna stać lodówka lub szafka przeznaczona do przechowywania żywności. W jej pobliżu przyda się miejsce do wykładania zakupów, obok zlewozmywak, a pod nim kosz na śmieci i odpadki. Po drugiej stronie niezbędny jest blat roboczy (nie krótszy niż 80 cm). W następnej kolejności stawiamy kuchenkę i piecyk, a nad nimi instalujemy okap, dzięki któremu zapachy nie przenikną do głębi mieszkania.

Niezbędne urządzenia – wyposażenie kuchni

Aranżując kuchnię, ważne jest nie tylko właściwe zagospodarowanie przestrzeni i dbałość o harmonię formy, ale również zakup odpowiednich sprzętów kuchennych. Dobierając poszczególne urządzenia, warto postawić na naturalne, szlachetne materiały jak kamień, stal, mosiądz, ceramikę czy szkło. Oferta rynkowa wyposażenia kuchennego jest bardzo bogata. Odrobina cierpliwości i poszukiwań pozwoli nam bez problemu skompletować elementy spójnego stylistycznie wnętrza. Tym bardziej, że producenci prześcigają się w oryginalnych pomysłach:

Modnym i praktycznym rozwiązaniem w kuchni jest zainstalowanie zlewozmywaków granitowych – mówi Katarzyna Dietrich z firmy Deante. – Są one odporne na zarysowania, zaplamienia i działania domowych chemikaliów, a do tego bardzo wytrzymałe. Dostępne w różnych kolorach, idealnie wpasują się w aranżacyjny klimat wnętrza.

Ozdobą i wyróżnikiem kuchni mogą stać się również urządzenia AGD. Lodówki, kuchenki mikrofalowe, a przede wszystkim okapy kuchenne zaskakują funkcjonalnymi rozwiązaniami oraz swoim wyglądem. Ich różne wielkości, kształty i zastosowane rozwiązania technologiczne, dają nam niemal nieograniczone możliwości wyboru sprzętu, który doskonale podkreśli charakter kuchennego wnętrza.

Sen z oczu...inspiracje kuchenne cz. enta

autor: aagawaa blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Poniewaz ostatnio KUCHNIA SPĘDZA MI SEN Z POWIEK(a jak juz zasnę to mi się sni blog budowlany - mojabudowa.pl)Także tylko siedzę i przeglądam Wasze kuchnie na necie i poszukuje inspiracji na moją kuchnię .uparłam się na dużą dwudrzwiową lodówkę

mojabudowa.pl - blog budowlanyoraz obok piekarnik w zabudowie  z mikrofalą obook lodówki jak np tu

mojabudowa.pl - blog budowlany

chociaż wiem że to budzi dużo kontrowersji ale co? chciec to móc !!! i dlatego postanowiłam oddzielic te dwa elementy cienką szafką wysoką( tak ok 35cm u mnie wyjdzie)na wino ...bo je uwielbiam ...mniam...

P.S mam nadzieję ze na parapetówkie troszkę ich nazbieram...blog budowlany - mojabudowa.pl

                                                                                     :

                                                                                    :

                                                                                   :

                                                                                 V

 

tu kuchnia układem bardzo podobna do mojej (Bellowska)tylko,że ta wiekszablog budowlany - mojabudowa.plmojabudowa.pl - blog budowlany

To kuchnia TACIMA  w Belli (2 zdj)

tylko My zamiast sciany po lewo chcemy wyspę (maleńką -jak w projekcie)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlanytaka super sprawa-roleta/żaluzja-idealne dla mnie rozwiązanie bo zostaje mi w jednym rogu własnie tyle miejsca

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

zagospodarowanie rogu zamiast naroożnej szafki

mojabudowa.pl - blog budowlany

TERAZ juz WIEM...taką chcę mieć góre swojej kuchni-jeszcze tylko nie wem czy białe fronty czy może jakies krenmowe bo polerowane jak najbardziej(chyba ze mi sie odmieni do czasu mojej kuchniblog budowlany - mojabudowa.pl)uchwyty na TAKmojabudowa.pl - blog budowlany

organizery do szufladmojabudowa.pl - blog budowlany

tak inspiracja z IKEA super miski do zlewu jednokomorowego:jedna do mycia ,druga do płukaniamojabudowa.pl - blog budowlany

...i cos do szuflad oraz stojak na miski i talerze z IKEAmojabudowa.pl - blog budowlany

 

pustak szklany zwany LUKSFERĄ jako kabina prysznic

autor: aagawaa blog budowlany - wyślj wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »


Mam u siebie prysznic w nietypowym miejscu-przy planowaniu kiedy robiliśmy hydraulikę nie przemyślałam ze prysznic daje pod skosem ( kabiny standardowe odpadają-musielibyśmy zamawiać pod wymiar… i taki pustak byłby idealnym rozwiązaniem dla Nas ...Bo chcemy mieć prysznic gdzie będzie można się obkręcać bez obijania o ścianki….Macie taki prysznic u siebie?????

 jak sie sprawuje ? nie przecieka? nie rozpada sie pod wpływem różnych temperatur? i co z jego czyszczeniem???


czyli: scianki z luksfery a dodatkowo drzwi szklane :)

hmmm… ciekawa jestem waszych  opinii


napiszcie też w jaki
sposób macie te luksfery zamontowane:

-Metoda tradycyjna
(zaprawa, zbrojenie, krzyżyki dystansowe, tradycyjna fuga)?
-System LUX-PROF
(stelaż z pcv, zaprawa, zbrojenie, fuga z pcv)
-System Block Lock
(specjalny klej zamiast zaprawy i zbrojenia, fuga tradycyjna
i KTÓRA metoda najlepsza waszym zdaniem

 

PODOBA MI SIE TAKA LUKSFERA JAK NA 3 ZDJ

 kolorystyka z brązem , natomiast krztałtem coś jakby na 2 i ostatnim zdjeciu.-tylko od dołu zwykły pustak stopniowany a potem luksfera blog budowlany - mojabudowa.pl

mojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanymojabudowa.pl - blog budowlanytu akurat jest scianką na schodach ale ja chciałbym tak własnie zrobić prysznicową kabinę

mojabudowa.pl - blog budowlany

Statystyki mojabudowa.pl
Liczba blogów: 67987
Liczba wpisów: 226433
Liczba komentarzy: 900733
Liczba zdjęć: 663899
Liczba osób online: 319